• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • F9

  • Army of the Dead

    ★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Athlete A

    ★★★★

  • Altered Carbon: Resleeved

    ★★★½

  • Mulan

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • David Foster: Off the Record

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Weathering with You

    ★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Lion King

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

    ★★★½

  • Quincy

    ★★★

  • Ronnie Coleman: The King

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ½

  • Burning

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • The Post

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Justice League

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Spielberg

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Gerald's Game

    ★★½

  • It

    ★★★★

  • Death Note

    ★★

  • What Happened to Monday

    ★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • The Mummy

  • Okja

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Alien: Covenant