• Cruella

    ★★★★

  • Persepolis

    ★★★★

  • Show Dogs

    ½

  • Heathers

    ★★★½

  • One Hundred and One Dalmatians

    ★★★★★

  • The Rocky Horror Picture Show

    ★★★★★

  • Easy A

    ★★★½

  • All About Eve

    ★★★★½

  • Instant Family

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Breakfast at Tiffany's

    ★★½

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Shrek 2

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★★★

  • The Visit

    ★★★