Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Question of Love

A Question of Love

1978
×
★★★
Edit this entry  
01
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
27
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★
Edit this entry  
25
Pink

Pink

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Girlfriend's Day

Girlfriend's Day

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
He's Way More Famous Than You

He's Way More Famous Than You

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
Detroit Rock City

Detroit Rock City

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All About Evil

All About Evil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry