• Pink

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Show Dogs

    ★★

  • Cabiria, Charity, Chastity

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Handsome: A Netflix Mystery Movie

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★½

  • Girlfriend's Day

    ★½

  • The Realest Real

    ★★★★

  • The Intervention

    ★★★½

  • Antibirth

    ★★★½

  • Addicted to Fresno

    ★★★½

  • G.B.F.

    ★★½

  • Clutter

    ★★★★

  • Monsters University

    ★★★½

  • He's Way More Famous Than You

  • Girl Most Likely

    ★★

  • American Reunion

    ★½

  • All About Evil

    ★★★★★

  • Coraline

    ★★★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★★

  • Robots

  • School of Rock

    ★★★★★

  • Freaky Friday

    ★★★★★

  • Comic Book Villains

    ★½

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★★★

  • The Auteur Theory

    ★★★★

  • Freeway II: Confessions of a Trickbaby

    ★★★★

  • Detroit Rock City

    ★★★★

  • The Parent Trap

    ★★★★

  • Slums of Beverly Hills

    ★★★★★

  • Matilda

    ★★★★

  • Clueless

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • Running on Empty

    ★★★★

  • The Princess Bride

    ★★★★

  • Stand by Me

    ★★★★

  • Clue

    ★★★★★

  • A Question of Love

    ★★★

  • The Aristocats

    ★★★★★

  • Persona

    ★★★★★

  • The Children's Hour

    ★★★½

  • Nights of Cabiria

    ★★★★★

  • La Strada

    ★★★★

  • The Red Shoes

    ★★★½