• Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • The Gray Man

    ★½

  • Thor: Love and Thunder

  • The Princess

    ★★½

  • Spiderhead

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Lightyear

    ★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Men

    ★★½

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Eingeschlossene Gesellschaft

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • Morbius

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • RRR

    ★★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Dog

    ★★★★

  • Dark Glasses

    ★★★

  • Uncharted

    ★½

  • Kimi

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★★

  • Dual

    ★★★

  • Fresh

    ★★

  • Scream

    ★★★

  • The 355

    ★★

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • One Shot

    ★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Copshop

    ★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Cyrano

    ★★★

  • Belfast

    ★½

  • King Richard

    ★★★½