• Mack & Rita

  • Nope

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Over/Under

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Swan Song

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

  • Apache Junction

  • The Good Boss

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Attica

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Innocents

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Making The Day

    ★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Petite Maman

  • Language Lessons

    ★★★★

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★★

  • Flee

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★