• Casablanca

    ★★★½

  • The Lovely Bones

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★½

  • Justice League: The Flashpoint Paradox

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Batman & Robin

    ★½

  • Batman Forever

    ★★½

  • Batman Returns

    ★½

  • Mississippi Grind

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★

  • Pan

    ★½

  • The Souvenir

    ★★★★

  • The Captive

    ★★½

  • Macbeth

    ★★★★½

  • Ain't Them Bodies Saints

    ★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★

  • Boy

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½