Robert has logged 82 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Good Year

A Good Year

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
15 Minutes of Shame

15 Minutes of Shame

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Edit this entry  
23
Noah

Noah

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Noah

Noah

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Exception

The Exception

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Joe Bell

Joe Bell

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
8½

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Zola

Zola

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry