Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★½
Edit this entry  
08
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Pan

Pan

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Captive

The Captive

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
Boy

Boy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Encounter

Encounter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Good Year

A Good Year

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
15 Minutes of Shame

15 Minutes of Shame

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Edit this entry  
23
Noah

Noah

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Noah

Noah

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry