• The Silent Sea

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • The Unforgivable

    ★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★★

  • Dangerous

    ★★★

  • Finch

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Silent Night

    ★½

  • Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Kate

    ★★

  • The Starling

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Clickbait

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Sweet Girl

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Respect

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Last Mercenary

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Pig

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The God Committee

    ★★★

  • Till Death

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • The Misfits

  • Infinite

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½