Sort by

Roberto_ has logged 319 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Flee

Flee

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Edit this entry  
21
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Edit this entry  
20
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★
Edit this entry  
26
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
The Humans

The Humans

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★
Edit this entry  
21
The New Pope

The New Pope

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Tear Along the Dotted Line

Tear Along the Dotted Line

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Edit this entry  
09
True Stories

True Stories

1986
×
★★★
Edit this entry  
06
The Young Pope

The Young Pope

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
November

November

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Braindead

Braindead

1992
×
★★
Edit this entry  
31
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
Edit this entry  
30
Dracula

Dracula

1992
×
★★
Edit this entry  
30
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★
Edit this entry  
29
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★
Edit this entry  
29
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★
Edit this entry  
28
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★
Edit this entry  
28
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★
Edit this entry  
26
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
★★★
Edit this entry  
25
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Viy

Viy

1967
×
★★★★
Edit this entry  
20
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★
Edit this entry