Sort by

robert has logged 23 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Holding the Man

Holding the Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
Lucy

Lucy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Odyssey

The Odyssey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Laggies

Laggies

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
Sully

Sully

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry