Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★½
Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
After Yang

After Yang

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kimi

Kimi

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Nobody

Nobody

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Comey Rule

The Comey Rule

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
11.22.63

11.22.63

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beckett

Beckett

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
RFK Must Die: The Assassination of Bobby Kennedy

RFK Must Die: The Assassination of Bobby Kennedy

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The American

The American

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry