Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last Days of Knight

The Last Days of Knight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Billy Jack

Billy Jack

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Tuck Rule

The Tuck Rule

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hollywoodland

Hollywoodland

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Baraka

Baraka

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Charlotte's Web

Charlotte's Web

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
Read the review Edit this entry  
16
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pillbox

Pillbox

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hospital

The Hospital

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Devil's Island

Devil's Island

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Miracle Worker

The Miracle Worker

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Four Feathers

The Four Feathers

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Election

Election

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Oliver & Company

Oliver & Company

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Primer

Primer

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Open Water

Open Water

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider

Spider

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Surf Ninjas

Surf Ninjas

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Jazz

Jazz

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★
Read the review Edit this entry