Sort by

Roberto has logged 74 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bros

Bros

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Kings of the World

The Kings of the World

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Mother

A Mother

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Woman in the Dunes

Woman in the Dunes

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blue

Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
8½

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Flee

Flee

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry