Sort by

Robbie has logged 392 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Carnage

Carnage

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Girl Walk // All Day

Girl Walk // All Day

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bernie

Bernie

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Speed

Speed

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Alien³

Alien³

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fury

Fury

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
After Porn Ends 2

After Porn Ends 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry