Rainer Maria has logged 19 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Stalker

Stalker

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Sound of Violence

Sound of Violence

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
The Retreat

The Retreat

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Seance

Seance

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Goodbye Honey

Goodbye Honey

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Das Boot

Das Boot

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Blind Date

Blind Date

1987
×
★★½
Edit this entry  
09
Captive

Captive

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Initiation

Initiation

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
By Night's End

By Night's End

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★½
Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry