rjtougas has logged 59 entries for films during November 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Barry

Barry

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lost Boy

Lost Boy

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
My Home

My Home

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inferno

Inferno

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gimme Danger

Gimme Danger

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tale of Japanese Burglars

Tale of Japanese Burglars

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pee-wee's Big Holiday

Pee-wee's Big Holiday

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jim Gaffigan: Beyond the Pale

Jim Gaffigan: Beyond the Pale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
13th

13th

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Billion Dollar Game

The Billion Dollar Game

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Pittsburgh Drug Trials

The Pittsburgh Drug Trials

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
We Are

We Are

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
When the King Held Court

When the King Held Court

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Flyin' Cut Sleeves

Flyin' Cut Sleeves

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borrowed Time

Borrowed Time

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
L'Inhumaine

L'Inhumaine

1924
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A.C. Green: Iron Virgin

A.C. Green: Iron Virgin

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
No Kin to Me

No Kin to Me

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Unhittable: Sidd Finch and the Tibetan Fastball

Unhittable: Sidd Finch and the Tibetan Fastball

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Untucked

Untucked

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sweat Solution

The Sweat Solution

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Am Yup'ik

I Am Yup'ik

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Light Is Calling

Light Is Calling

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Decasia

Decasia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Notfilm

Notfilm

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Murders

Little Murders

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Slugs

Slugs

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Munro

Munro

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
People Soup

People Soup

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Student/Athlete

Student/Athlete

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gonzo @ the Derby

Gonzo @ the Derby

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tose: The Movie

Tose: The Movie

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Wrestling the Curse

Wrestling the Curse

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kid Danny

Kid Danny

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Great Trade Robbery

The Great Trade Robbery

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
What the Hell Happened to Jai-Alai?

What the Hell Happened to Jai-Alai?

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
April and the Extraordinary World

April and the Extraordinary World

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tora-san Loves an Artist

Tora-san Loves an Artist

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
While You Wait

While You Wait

1916
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Blow Your Horn

Blow Your Horn

1916
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Phi Slama Jama

Phi Slama Jama

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hangs Upon Nothing

Hangs Upon Nothing

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Batman: Return of the Caped Crusaders

Batman: Return of the Caped Crusaders

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Telephone Box

The Telephone Box

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry