Sort by

RJMacReady has logged 30 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The Three Musketeers

The Three Musketeers

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sunday

Sunday

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★
Edit this entry  
14
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Lonely Place to Die

A Lonely Place to Die

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Chant of Jimmie Blacksmith

The Chant of Jimmie Blacksmith

1978
×
★★★★
Edit this entry  
07
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Father's Day

Father's Day

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
Desperados

Desperados

2020
×
★★
Edit this entry  
03
Tag

Tag

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jack Dee: So What? Live

Jack Dee: So What? Live

2013
×
Edit this entry  
01
Cold Fish

Cold Fish

2010
×
★★★★½
Edit this entry