Sort by

RJMacReady has logged 339 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Little Monsters

Little Monsters

1989
×
★★★
Edit this entry  
28
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★
Edit this entry  
15
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Pompeii

Pompeii

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★
Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★½
Edit this entry  
06
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Fox and the Hound

The Fox and the Hound

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alien³

Alien³

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Under Siege

Under Siege

1992
×
★★★
Edit this entry  
13
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Tiger House

Tiger House

2015
×
★★
Edit this entry  
10
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bulletproof

Bulletproof

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Willow

Willow

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry