• David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Rising Phoenix

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • Host

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Greyhound

    ★★★★

  • The Rental

    ★★½

  • 8:46

    ★★★★★

  • Wife of a Spy

    ★★½

  • I Know This Much Is True

    ★★★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★

  • The Hunt

    ★½

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Onward

    ★½

  • Shooom's Odyssey

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Relic

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • The Snail and the Whale

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Country Music

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Platform

    ★½

  • Sea Fever

    ★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★½

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ½

  • La Llorona

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Haunt

    ★★★½