Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Station Eleven

Station Eleven

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Better Luck Tomorrow

Better Luck Tomorrow

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hunt

The Hunt

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Garth Marenghi's Darkplace

Garth Marenghi's Darkplace

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry