Sort by

ciara has logged 23 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry