Sort by

ciara has logged 32 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I Am Heath Ledger

I Am Heath Ledger

2017
×
Edit this entry  
07
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry