Sort by

rish has logged 72 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
Read the review Edit this entry  
28
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Tale of Despereaux

The Tale of Despereaux

2008
×
Read the review Edit this entry  
24
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
May December

May December

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Edit this entry  
18
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
15
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★½
Edit this entry  
04
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wizards of Waverly Place: The Movie

Wizards of Waverly Place: The Movie

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box Barcelona

Bird Box Barcelona

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Game Plan

The Game Plan

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bama Rush

Bama Rush

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Air

Air

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry