Sort by
  • Bob Marley: One Love

    ★★½

  • Anyone But You

    ★★★½

  • Wonka

    ★★★★

  • The Iron Claw

    ★★★★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★½

  • Leave the World Behind

  • Society of the Snow

    ★★★★½

  • Dumb Money

    ★★★

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • Saltburn

    ★★★★

  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

    ★★★½

  • Bird Box Barcelona

    ★½

  • Barbie

    ★★★★★

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bama Rush

    ★½

  • May December

    ★★★★½

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★½

  • Air

    ★★★½

  • BlackBerry

    ★★★★

  • Talk to Me

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Senior Year

    ★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★★

  • The House

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

    ★½

  • Squid Game

  • Dune

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fatherhood

    ★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★

  • Cherry

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ½

  • Mank