JulieG has logged 20 entries for films during February 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Westworld

Westworld

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Digging Up the Marrow

Digging Up the Marrow

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Loft

The Loft

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Woman in Black 2: Angel of Death

The Woman in Black 2: Angel of Death

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Riot Club

The Riot Club

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Leviathan

Leviathan

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Watcher

The Watcher

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Voices

The Voices

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Son of a Gun

Son of a Gun

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Point and Shoot

Point and Shoot

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Salvation

The Salvation

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Preservation

Preservation

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Point Break

Point Break

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry