JulieG has logged 163 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Gunman

The Gunman

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kumiko, the Treasure Hunter

Kumiko, the Treasure Hunter

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rich Hill

Rich Hill

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spring

Spring

2014
×
Read the review Edit this entry  
03
Deep Web

Deep Web

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Gemma Bovery

Gemma Bovery

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Testament of Youth

Testament of Youth

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Downloaded

Downloaded

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Particle Fever

Particle Fever

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lazarus Effect

The Lazarus Effect

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Blackwood

Blackwood

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Living

The Living

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Parallels

Parallels

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Into the Grizzly Maze

Into the Grizzly Maze

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Poltergeist

Poltergeist

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
White Settlers

White Settlers

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Before I Disappear

Before I Disappear

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The King of Arcades

The King of Arcades

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
White God

White God

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Project Almanac

Project Almanac

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
We Are Monster

We Are Monster

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Maggie

Maggie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
We Are Legion: The Story of the Hacktivists

We Are Legion: The Story of the Hacktivists

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Who Am I

Who Am I

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beautiful Noise

Beautiful Noise

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cobain: Montage of Heck

Cobain: Montage of Heck

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Adult Beginners

Adult Beginners

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
You're Not You

You're Not You

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hacker Wars

The Hacker Wars

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Like Sunday, Like Rain

Like Sunday, Like Rain

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry