Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Daddy Day Care

Daddy Day Care

2003
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
08
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★
Edit this entry  
04
The Double

The Double

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Edit this entry  
26
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
It

It

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Benchwarmers

The Benchwarmers

2006
×
Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Escape Room

Escape Room

2019
×
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Edit this entry  
14
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
Edit this entry  
12
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
Edit this entry  
07
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
Edit this entry  
16
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
08
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Edit this entry  
06
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
Edit this entry  
04
It

It

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Visit

The Visit

2015
×
Edit this entry  
02
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
Edit this entry  
30
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
Edit this entry  
30
Vacation

Vacation

2015
×
Edit this entry  
27
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
Edit this entry  
24
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Edit this entry  
06
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
Edit this entry  
05
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
Edit this entry  
03
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
Edit this entry  
30
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
Edit this entry  
29
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
Edit this entry  
29
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
Edit this entry  
23
Black Box

Black Box

2020
×
Edit this entry  
23
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★★
Edit this entry