Sort by

riiswitherspoon has logged 19 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
28
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Shadow of the Vampire

Shadow of the Vampire

2000
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Edit this entry  
21
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
20
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
20
JFK

JFK

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Schizopolis

Schizopolis

1996
×
★★★
Edit this entry  
19
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Haywire

Haywire

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bad Lieutenant: Port of Call – New Orleans

Bad Lieutenant: Port of Call – New Orleans

2009
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
13
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
They Live

They Live

1988
×
★★★
Edit this entry  
05
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Edit this entry