Sort by
  • Priscilla

  • The Killer

  • Maestro

  • Poor Things

  • Haunting of the Queen Mary

  • The Boy and the Heron

  • Oppenheimer

  • Barbie

    ★★★

  • No Hard Feelings

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • Anatomy of a Fall

  • May December

  • Killers of the Flower Moon

  • The Zone of Interest

  • Fast X

  • Air

  • Creed III

    ★★★

  • You Hurt My Feelings

  • Avatar: The Way of Water

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • Glass Onion

  • The Fabelmans

  • The Banshees of Inisherin

  • The Whale

  • Master Gardener

  • TÁR

  • Nope

  • Hustle

  • Showing Up

  • The Bob's Burgers Movie

  • Elvis

  • Decision to Leave

  • Crimes of the Future

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • RRR

  • Deep Water

    ★★

  • Ambulance

  • X

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Batman

    ★★★

  • Unrest

  • Jackass Forever

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★★

  • No Time to Die

  • The Many Saints of Newark

  • Cry Macho

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

  • The Power of the Dog

  • The Card Counter

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Memoria

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

  • Benedetta

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

  • F9

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Wheel of Fortune and Fantasy

  • I'm Your Man