Sort by

Rigo has logged 822 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Talking Picture

A Talking Picture

2003
×
★★★★
Edit this entry  
31
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Yuppies versus Stooges: Home Office

Yuppies versus Stooges: Home Office

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Big Combo

The Big Combo

1955
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Pornographer

The Pornographer

2001
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★½
Edit this entry  
27
Devil in the Flesh

Devil in the Flesh

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Nasty Piece of Work

A Nasty Piece of Work

2019
×
★½
Edit this entry  
26
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Edit this entry  
26
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Passengers

The Passengers

1999
×
★½
Edit this entry  
25
Best in Show

Best in Show

2000
×
Edit this entry  
24
Francisca

Francisca

1981
×
★★★★
Edit this entry  
24
Education

Education

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Jallikattu

Jallikattu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Beach

The Beach

2000
×
★★½
Edit this entry  
22
Love at the Top

Love at the Top

1974
×
★★
Edit this entry  
21
Baby

Baby

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Nelly and Monsieur Arnaud

Nelly and Monsieur Arnaud

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Edit this entry  
20
Jersey Boys

Jersey Boys

2014
×
★★
Edit this entry  
20
I Was at Home, But...

I Was at Home, But...

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
19
Leona

Leona

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Time Regained

Time Regained

1999
×
★★★
Edit this entry  
18
Night Music

Night Music

1986
×
Edit this entry  
18
Lettera Amorosa

Lettera Amorosa

1995
×
Edit this entry  
17
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Unorthodox

Unorthodox

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Variety

Variety

1983
×
★★★½
Edit this entry  
16
A Sun

A Sun

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Conviction

The Conviction

1991
×
★★★★
Edit this entry  
15
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Trial by Media

Trial by Media

2020
×
Edit this entry  
13
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
13
God's Comedy

God's Comedy

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Prodigal Daughter

The Prodigal Daughter

1981
×
★★★½
Edit this entry  
13
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
A Perfect Couple

A Perfect Couple

2005
×
★★½
Edit this entry  
12
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Edit this entry  
09
Anger

Anger

2008
×
★★½
Edit this entry  
09
Angel

Angel

1937
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Only the Animals

Only the Animals

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Party

Party

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Belle Toujours

Belle Toujours

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Anxiety

Anxiety

1998
×
★★★½
Edit this entry  
06
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry