Sort by

Rigo has logged 53 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Sade

Sade

2000
×
★★½
Edit this entry  
28
The Forest for the Trees

The Forest for the Trees

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Quién te cantará

Quién te cantará

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Another Happy Day

Another Happy Day

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Serenity

Serenity

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Lorena

Lorena

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Terrified

Terrified

2017
×
Edit this entry  
24
Hotel

Hotel

2013
×
★★½
Edit this entry  
24
Gilda

Gilda

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cube

Cube

1997
×
★★★½
Edit this entry  
23
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★½
Edit this entry  
23
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Believer

Believer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
3 Faces

3 Faces

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Border

Border

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★
Edit this entry  
16
The Heiress

The Heiress

1949
×
★★★★
Edit this entry  
16
Grass

Grass

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
Read the review Edit this entry  
12
London Fields

London Fields

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★½
Edit this entry  
12
Wasp

Wasp

2003
×
Edit this entry  
11
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
La Vérité

La Vérité

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Edit this entry  
10
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★½
Edit this entry  
06
The 6th Friend

The 6th Friend

2016
×
½
Edit this entry  
06
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★★
Edit this entry  
06
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★
Edit this entry  
04
Blind Beast

Blind Beast

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fake Tattoos

Fake Tattoos

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Girl

Girl

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Too Late to Die Young

Too Late to Die Young

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Who We Are Now

Who We Are Now

2017
×
★★★½
Edit this entry