Sort by

Rigo has logged 653 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Hannie Caulder

Hannie Caulder

1971
×
★★½
Edit this entry  
31
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Portrait of Jennie

Portrait of Jennie

1948
×
★★½
Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gertrud

Gertrud

1964
×
★★★★
Edit this entry  
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
Edit this entry  
26
Windows on Monday

Windows on Monday

2006
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Z

Z

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★
Edit this entry  
24
At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
How to Be Alone

How to Be Alone

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Ready to Mingle

Ready to Mingle

2019
×
★★★
Read other review Edit this entry  
22
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★
Edit this entry  
21
Milk

Milk

1998
×
Edit this entry  
21
For Sama

For Sama

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Who You Think I Am

Who You Think I Am

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Everyone Lies

Everyone Lies

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love in Rome

Love in Rome

1960
×
★★★★
Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Edit this entry  
16
Shoeshine

Shoeshine

1946
×
★★★
Edit this entry  
15
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
15
In the Fog

In the Fog

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stuber

Stuber

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Mouthpiece

Mouthpiece

2018
×
½
Edit this entry  
11
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★
Edit this entry  
10
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Queen of Hearts

Queen of Hearts

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
In My Room

In My Room

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sibyl

Sibyl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
Edit this entry  
04
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★½
Edit this entry  
03
Slut in a Good Way

Slut in a Good Way

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Under the Sun of Rome

Under the Sun of Rome

1948
×
★★½
Edit this entry  
01
Wings

Wings

1966
×
★★★★
Edit this entry  
01
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Klute

Klute

1971
×
★★½
Edit this entry  
30
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry