Sort by

Rifky Nobu has logged 251 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
9-9-81

9-9-81

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Red Shoes

The Red Shoes

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Arsène Wenger: Invincible

Arsène Wenger: Invincible

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
We Made a Beautiful Bouquet

We Made a Beautiful Bouquet

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Snow

Red Snow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Minari

Minari

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Feast

The Feast

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Third Year Debut: The Documentary of Hinatazaka46

Third Year Debut: The Documentary of Hinatazaka46

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The East

The East

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
All Hallows' Eve 2

All Hallows' Eve 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Missing Halloween

Missing Halloween

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Teacher

My Teacher

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shikoku

Shikoku

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spawn

Spawn

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
My Left Eye Sees Ghosts

My Left Eye Sees Ghosts

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Give My First Love to You

I Give My First Love to You

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Initiation Love

Initiation Love

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Premonition

Premonition

2004
×
Read the review Edit this entry  
22
Don't Look Up

Don't Look Up

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Happy Flight

Happy Flight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
One Week Friends

One Week Friends

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Swing Girls

Swing Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blind Beast

Blind Beast

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Classic

The Classic

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
You're Not Normal, Either!

You're Not Normal, Either!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry