• Cry Macho

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Annette

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Hemingway

    ★★★★★

  • Sandeep Aur Pinky Faraar

    ★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★

  • Palmer

    ★★★½

  • CODA

    ★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • The Dig

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Suraj Pe Mangal Bhari

    ★★★

  • The Comeback Trail

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Let Him Go

    ★★★★

  • French Exit

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★★½

  • Dear Comrades!

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The King of Staten Island

  • Gulabo Sitabo

    ★★★½

  • Materna

    ★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ½

  • Lost Girls

    ★★

  • The Last Thing He Wanted

    ★★★½

  • The Last Shift

    ★★½

  • Tesla

    ★★★★½

  • The Nest

    ★★★★½

  • The Glorias

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Togo

    ★★★★

  • Pinocchio

    ★★★½

  • Agatha and the Curse of Ishtar

    ★½

  • Bombshell

    ★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★½

  • The Booksellers

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • State Funeral

  • Blackbird

  • Hustlers

    ★★½

  • Martin Eden

    ★★★★½

  • Wasp Network

    ★★★★½

  • The Laundromat

    ★★★

  • Ema

  • The Two Popes

    ★★★½

  • An Officer and a Spy

    ★★★★½

  • First Cow

    ★★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★