ryder has logged 67 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★½
Edit this entry  
31
Code Unknown

Code Unknown

2000
×
★★★½
Edit this entry  
31
Jem and the Holograms

Jem and the Holograms

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Grayson

Grayson

2004
×
Read the review Edit this entry  
30
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Moment of Innocence

A Moment of Innocence

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings Collection

The Lord of the Rings Collection

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Duck Amuck

Duck Amuck

1953
×
Edit this entry  
26
Wanted

Wanted

2019
×
Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Couch

Couch

2003
×
Read the review Edit this entry  
23
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Champ

The Champ

1931
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
True Grit

True Grit

2010
×
★★★
Edit this entry  
21
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
21
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Police

Police

1916
×
★★½
Edit this entry  
19
The Rink

The Rink

1916
×
★★★
Edit this entry  
19
A Dog's Life

A Dog's Life

1918
×
★★★★
Edit this entry  
19
Someone's Gaze

Someone's Gaze

2013
×
Edit this entry  
19
Best Friend

Best Friend

2018
×
Edit this entry  
19
Albatross Soup

Albatross Soup

2018
×
Edit this entry  
19
Balance

Balance

1989
×
Edit this entry  
19
Pay Day

Pay Day

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Immigrant

The Immigrant

1917
×
★★★
Edit this entry  
18
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Capone

Capone

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★½
Edit this entry  
15
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
Edit this entry  
14
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Puffin Patrol

Puffin Patrol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★½
Edit this entry  
11
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★½
Edit this entry