Sort by

Rick has logged 29 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Satan's Mistress

Satan's Mistress

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
BBStory: An American Film Renaissance

BBStory: An American Film Renaissance

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Offer

The Offer

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Getaway

The Getaway

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jerry & Marge Go Large

Jerry & Marge Go Large

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Firefox

Firefox

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Up the Sandbox

Up the Sandbox

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Winds of War

The Winds of War

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Frankenstein 1970

Frankenstein 1970

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hitler: The Last Ten Days

Hitler: The Last Ten Days

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Longest Day

The Longest Day

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Family Camp

Family Camp

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The A-Team: Mexican Slayride

The A-Team: Mexican Slayride

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry