Sort by

RickyBoby has logged 44 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Underworld: Evolution

Underworld: Evolution

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Underworld

Underworld

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gargoyle: Wings of Darkness

Gargoyle: Wings of Darkness

2004
×
Read the review Edit this entry  
25
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Omega Doom

Omega Doom

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Martial Arts of Shaolin

Martial Arts of Shaolin

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Overlord

Overlord

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bolt

Bolt

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Garfield

Garfield

2004
×
Read the review Edit this entry  
10
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Alchemist Cookbook

The Alchemist Cookbook

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Prospect

Prospect

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry