Sort by

Bryan has logged 41 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Predator

The Predator

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Predators

Predators

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paws of Fury: The Legend of Hank

Paws of Fury: The Legend of Hank

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rumble in the Bronx

Rumble in the Bronx

1995
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Persuasion

Persuasion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rumble in the Bronx

Rumble in the Bronx

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Tuxedo

The Tuxedo

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Street Fighter's Last Revenge

The Street Fighter's Last Revenge

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Return of the Street Fighter

Return of the Street Fighter

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Street Fighter

The Street Fighter

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Career Opportunities

Career Opportunities

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Princess

The Princess

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry