Sort by

Bryan has logged 26 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Commando

Commando

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Nanny Diaries

The Nanny Diaries

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Songbird

Songbird

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Maniac

Maniac

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Road House

Road House

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry