• Onward

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Joker

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Us

    ★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • First Man

    ★★★

  • Cold War

    ★★★

  • Andre the Giant

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★

  • The Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • It

    ★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★½

  • Darkest Hour

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★½

  • Mary and the Witch's Flower

  • The Beguiled

    ★★★½

  • Filmworker

    ★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★

  • Get Out

    ★★★

  • A Ghost Story

    ★★½

  • Silence

    ★★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★★★★

  • The BFG

    ★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★½

  • Creed

    ★★½

  • The Big Short

    ★★

  • The Good Dinosaur

    ★★★

  • Bridge of Spies

    ★★

  • Crimson Peak

    ★★★½

  • The Martian

    ★½

  • The Visit

  • De Palma

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★½

  • Steve Jobs

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★★½

  • Green Room

    ★★★★

  • Carol

    ★★

  • Brooklyn

  • The Witch

    ★★★★½

  • Blackhat

    ★★½

  • Ex Machina

    ★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★

  • Inherent Vice

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • When Marnie Was There

    ★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Maps to the Stars

    ★★★½

  • Two Days, One Night

    ★½

  • It Follows

    ★★★

  • Godzilla

    ★★½

  • Boyhood

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★★½