Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ad Vitam

Ad Vitam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alias Grace

Alias Grace

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Piano

The Piano

1993
×
★★
Edit this entry  
05
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The New Pope

The New Pope

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Young Pope

The Young Pope

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Victor Frankenstein

Victor Frankenstein

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Wild

Wild

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
La Strada

La Strada

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cast Away

Cast Away

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rose Island

Rose Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Into the Labyrinth

Into the Labyrinth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mute

Mute

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry