Sort by

Richie has logged 25 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Johnny Skidmarks

Johnny Skidmarks

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Host

The Host

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry