Sort by
  • The Swan

    ★★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • Book Club: The Next Chapter

    ★½

  • Peter Pan & Wendy

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • 65

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★

  • Inside

    ★★

  • 2023 Oscar Nominated Shorts: Animation

  • BlackBerry

    ★★★★

  • 80 for Brady

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★★½

  • You Hurt My Feelings

    ★★★

  • Shortcomings

    ★★★

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★★★

  • Divinity

    ★★★★★

  • Cat Person

  • Fair Play

    ★★★

  • Aliens Abducted My Parents and Now I Feel Kinda Left Out

    ★★

  • Sometimes I Think About Dying

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • M3GAN

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Disenchanted

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • Causeway

    ★★★

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Woman King

    ★★★★

  • Blonde

    ½

  • The Inspection

    ★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • Pinocchio

    ★½

  • The Eternal Daughter

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • The Whale

    ★½

  • Master Gardener

    ★★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Skinamarink

    ★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Spiderhead

    ★★½

  • Moon Garden

    ★★★★

  • Hustle

  • Showing Up

    ★★★★

  • Close

    ★★★★½

  • Broker

    ★★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★