• Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Lightyear

    ★★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Men

    ★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Morbius

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • The Bubble

    ★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • The 355

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Death to 2021

    ★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Pirates

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Father of Flies

    ★★½

  • The Phantom of the Open

    ★★★½

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Copshop

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • Being James Bond

    ★★★½

  • Vacation Friends

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★★