Sort by

Ricardo has logged 28 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hatchet Wielding Hitchhiker

The Hatchet Wielding Hitchhiker

2023
×
Read the review Edit this entry  
18
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Strange World

Strange World

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Till

Till

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Luck

Luck

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Honor Society

Honor Society

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry