Sort by

Ricardo has logged 207 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lyle, Lyle, Crocodile

Lyle, Lyle, Crocodile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Athena

Athena

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rise

Rise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
LEGO Star Wars Summer Vacation

LEGO Star Wars Summer Vacation

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bros

Bros

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stutz

Stutz

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
¡Viva Maestro!

¡Viva Maestro!

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hercules

Hercules

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Groot Takes a Bath

Groot Takes a Bath

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spirited

Spirited

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zen - Grogu and Dust Bunnies

Zen - Grogu and Dust Bunnies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Clerks III

Clerks III

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spirit Halloween: The Movie

Spirit Halloween: The Movie

2022
×
Read the review Edit this entry  
31
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★½
Read the review Edit this entry