Sort by

Ricecrop44 has logged 93 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Town

The Town

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Major League: Back to the Minors

Major League: Back to the Minors

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Major League II

Major League II

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Major League

Major League

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Haywire

Haywire

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Operation Odessa

Operation Odessa

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bachelor Party

Bachelor Party

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry