Ria has logged 51 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
White Material

White Material

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Due Date

Due Date

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Within Our Gates

Within Our Gates

1920
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Senna

Senna

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rush

Rush

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Legend

Legend

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
An Affair to Remember

An Affair to Remember

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry